TESTY DO POBRANIA

W Oxford Academy o poziomie nauczania nie decyduje tylko test wyboru a,b,c. Naszych przyszłych kursantów zachęcamy do wypełnienia testu leksykalno-gramatycznego z  zadaniami zarówno otwartymi jak i zamkniętymi.

Test sprawdza metodyk szkoły na miejscu lub maksymalnie do dwóch  dni roboczych. Jeśli zależy Państwu na szybkim sprawdzeniu testu, prosimy o zarezerwowanie godziny telefonicznie: 604 54 60 60

Dodatkowo, podczas zapisów przeprowadzamy wywiad w języku polskim z każdym kandydatem. Celem rozmowy jest ustalenie jakie są cele (np. poprawa ocen w szkole, wysoki wynik egzaminu gimnazjalnego, wyjazd do pracy do Wielkiej Brytanii, język branżowy) i oczekiwania kandydata, jak wyglądała dotychczasowa edukacja w zakresie języka angielskiego (jeśli kandydat miał kontakt z językiem obcym), z jakich podręczników kandydat korzystał bądź korzysta oraz  jakie są mocne i słabe strony kandydata w zakresie nauki języka angielskiego ( np. mówienie, czasy gramatyczne, pisanie).  W przypadku wątpliwości lub chęci wyrażonych przez kursanta, metodyk przeprowadzi również krótką rozmowę w języku angielskim.

Test najlepiej rozwiązać w siedzibie szkoły i zostawić do sprawdzenia w sekretariacie szkoły. Przed rozwiązywaniem testu zostanie też przeprowadzony wywiad z kandydatem o którym piszemy powyżej. Jeśli chcecie Państwo rozwiązać test w domu i przyjść z wypełnionym do Oxford Academy, istnieje możliwość wydruku testu klikając na linki poniżej. Jednocześnie przestrzegamy przed korzystaniem z Internetu czy innego źródła wiedzy podczas rozwiązywania testu. Zbyt wysoki wynik testu będzie skutkował przydzieleniem do niewłaściwej grupy i trudnościami w nauce przez cały czas trwania kursu. Rodziców prosimy, aby nie pomagali dzieciom i zadbali o samodzielne rozwiązywanie testu.

Który test wydrukować? Prosimy o zapoznanie się z poniższymi zasadami lub odwiedzenie nas w naszym biurze, gdzie zawsze doradzamy najlepsze rozwiązania! 

  • Jeśli nigdy nie uczyłeś/aś się języka obcego, nie ma potrzeby wypełniania testu. Zapiszemy Cię na poziom początkujący zgodnie z grupą wiekową: JUNIOR, TEEN lub ADULT ACADEMY.
  • Nie mamy też testów dla przedszkolaków. To Rodzic opowiada nam o przebiegu nauki języka  angielskiego swojego dziecka. Metodyk szkoły chętnie doradzi jeden z poziomów: STARTER (dla dzieci w  wieku przedszkolnym, które nigdy nie uczyły się języka angielskiego) lub KONTYNUACJA (dla dzieci, które opanowały już podstawy: kolory, liczenie i znają wiele nazw otaczających je przedmiotów). Zachęcamy do przyniesienia ewentualnych przerabianych wcześniej podręczników.
  • Dzieci, które otrzymały promocję do klasy 1 i 2 szkoły podstawowej nie piszą testu. O wyborze grupy decyduje metodyk szkoły na podstawie rozmowy z Rodzicem. Jeśli dziecko uczyło się języka angielskiego w  dodatkowym wymiarze godzin, warto przynieść na rozmowę z metodykiem dotychczas przerobione przez dziecko podręczniki. Uczniowie klasy 3 SP mogą napisać test uplasowania – zwłaszcza jeśli uczęszczali na dodatkowe lekcje języka angielskiego.
  • Dzieci, które otrzymały promocję do 4 klasy szkoły podstawowej piszą test TYLKO jeśli uczyły się języka angielskiego dodatkowo, poza nauką w szkole państwowej w klasach 1-3. Prosimy o pobranie do wypełnienia testu Teen Academy – uczniowie klasa 4 SP. Jeśli dziecko nie uczyło się wcześniej języka angielskiego w dodatkowym wymiarze godzin, zapisujemy je do grupy początkującej  Teen Beginner.
  • Uczniowie, którzy otrzymali promocję do klasy  klasy 6 SP mogą pobrać test adresowany do uczniów klasy 6SP –  jeśli nie uczyli się dodatkowo lub uczyli się w małym wymiarze godzin. Jeśli uczeń klasy 6 SP uczył się języka angielskiego w dodatkowym wymiarze godzin, zachęcamy do wypełnienia testu Teen Academy młodzież 12-16 lat.